رفع ترکیدگی لوله با دستگاه

نشت یابی لوله با دستگاه

روش قدیمی و پردردسر برای پیدا کردن وتعمیر لوله های که نشت کرده، تخریب تمام مسیر عبور لوله برای پیدا کردن گاهی یک نشتی کوچک بوده است که امروزه دیگر به صرفه و منطقی نیست.برای رفع ترکیدگی لوله با دستگاه ، با پیشرفت هر روزه ی تکنولوژی، خوشبختانه این مشکل حل شده و با روشی بدون تخریب،  برای نشت یابی لوله روبه رو هستیم. در نشت یابی لوله با دستگاه بعد از دریافت فرکانس، از محل دقیق نشتی با تقریب نسبتا خوبی اطمینان پیدا می شود. البته تشخیص نشت یابی با دستگاه، کاری تخصصی بوده و به نیروی مجرب و دوره دیده احتیاج است تا شما را متحمل ضرر مالی نکند.

نحوه ی عملکرد دستگاه نشت یاب لوله

استفاده از موج های فرکانس پایین اساسی ترین و اصلی ترین طریقه ی عملکرد این دستگاه است. در نشت یابی لوله با دستگاه، متخصص و فرد آموزش دیده از پراب دستگاه خود برای فرستادن امواج به قسمتی که مشکوک به ترکیدگی لوله است، استفاده می کند و وقتی با دریافت امواج فرکانس بالا مواجه می شود، به نشت لوله ی موردنظر دست پیدا میکند. قابل ذکر است که گاهی با توجه به شرایط خاص نشت لوله، فرد متخصص برای تعیین محل دقیق نشت لوله، مجبور به تراشیدن یا تخریب قسمتی از بنا می شود.

رفع نم لوله و تشخیص ترکیدگی
رفع نم حمام با دستگاه

روشهای خانگی تشخیص ترکیدگی لوله

«بررسی کنتور آب»
از راحت ترین و بااطمینان ترین راه ها بستن همه ی شیرهای خروجی آب از جمله کولرهای آبی، دستگاه های تصفیه، یخچال و فریزرهای یخ ساز و کلیه شیرآلات حمام، سرویس های بهداشتی و حیاط منزل تان است. بعد از گذشت سی دقیقه می توانید با چک کردن عقربه ی کنتور آب خود، از وجود نشتی در منزل تان اطمینان حاصل فرماید.
« تغییر رنگ دیوارها»
همه ی ما تغییر رنگ دیوار به قهوه ای مایل را دیده ایم و متوجه می شویم که به احتمال زیاد مشکلی در مورد ترکیدگی لوله در خانه ی ما وجود دارد. البته همیشه با رنگ تیره یا قهواه ای دیوار مواجه نیستیم و وجود نم یا رطوبت نیز دلیل خوبی بر وجود ترکیدگی لوله ها است.
«نشست آب به طبقات پایین»
از بدترین تجربه های هر فرد دیدن سقف نشت کرده خانه اش است که در بیشتر موارد با تقریب بالا و خوبی نشان از ترکیدگی لوله های طبقه ی بالا دارد که باید هر چه سریع تر برای برطرف کردن ترکیدگی اقدام کرد تا از انتشار آن و محتمل خسارت شدن جلوگیری کرد.
« تغییر رنگ سرامیک ها»
بروز نشتی و ترکیدگی در لوله هایی که از کف عبور کرده اند در بیشتر موارد منجر به لق شدن و یا به اصطلاح شل شدگی سرامیک های شما می شوند که با دقت به سرامیک ها و چشم غیرمسلح نیز قابل تشخیص است.

رطوبت خاک

رطوبت خاک باعث زنگ­ زذگی و خوردگی لوله­ های فلزی قرار گرفته در آن می ­شود که به نشت و ترکیدگی لوله­ ها منجر می ­شود.

لوله کشی آب ساختمان
واکنش شیمیایی

 قرار گرفتن دو لوله با جنس های متفاوت که با هم ناسازگار هستند و به واکنش شیمیایی منجر شود نیز از دلایل متداول ترکیدی لوله ها است.

قیرگونی ساختمان
فشار بر لوله ها

استفاده­ی مکرر شما از شیرهای آب، در شب که مصرف آب پایین است می­ تواند باعث صدمه زدن آب پرفشار به لوله­ های شما شود.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه
عوامل مهم

از عامل­های مهم دیگر می­توان به صدمه زدن به لوله­ ها توسط افراد غیر متخصص حین لوله­ بازکنی در زمان گرفتگی لوله­ ها اشاره کرد.

تخلیه چاه

چرا خدمات پارسیان؟

0
پروژه ها
0
کارمندان
0
سابقه
0
همکاران

تا چه حد می¬توان بر روی پیشگیری از ترکیدگی لوله¬ها حساب کرد؟

قبل از صحبت در مورد روش های پیشگیری لوله باید این را در نظر بگیرید که دلایلی مانند فرسایش لوله¬ها به دلیل تمام شدن عمر مفید آن¬ها کاملا طبیعی و رایج است و در حقیقت میزان پیشگیری¬های شما تاثیری در جلوگیری از وقوع آن ها را ندارد. و این که با اجرای روش ها و رعایت پیشگیری ها باز هم درصد و مقدار زیادی از لوله ها از نظر شما پنهان هستند و بطور مثال برای لوله¬ای که در سطح غیرقابل دسترسی¬ای مانند زیرزمین قرار گرفته است اقدام پیشگیرانه ای قابل اجرا نیست و باید به انجام کارهایی مانند بررسی وضعیت لوله ها و سرویس دهی آن ها بسنده و اکتفا نمود.
نکته¬ی دیگر و حایز اهمیت استفاده از متدهای قدیمی و منسوخ شده و همچنین استفاده از مواد نامرغوب و بی¬کیفیت است که متاسفانه با رایج شدن در کشورمان باعث افزایش ترکیدگی لوله ها، پوسیدگی لوله ها، نشتی ها و دیگر مشکلات مربط به آن ها است.
تشخیص سنتی ترکیدگی لوله ها دیگر در دنیای امروز به دلیل بالا بودن هزینه و وقت آن منسوخ شده و با استفاده از تکنولوژی و با استفاده از ابزار مخصوص، نشت یابی لوله با دستگاه به سادگی مشغول پر کردن جای خالی روش سنتی و صرفه جویی در هزینه¬ ها و وقت است.

رفع ترکیدگی لوله با دستگاه

خدمات پارسیان

رفع ترکیدگی لوله با دستگاه
رفع نم حمام با دستگاه
خدمات بازسازی ساختمان
لوله کشی ساختمان

زمان در رفع ترکیدگی لوله با دستگاه

مدت زمان رفع ترکیدگی لوله با دستگاه نباید طول بکشد. زیرا هرچه این زمان طولانی تر شود، خسارات جبران ناپذیرتری بر جای میگذارد. از عوامل دیگر در این موضوع میتوان به
قرار گرفتن لوله های فلزی در خاک مرطوب که باعث آسیب و فرسودگی لوله ها میشود.
قرار گرفتن دو و یا چند لوله از جنس های مختلف در کنار یکدیگر که باعث واکنش شیمیایی میشود.
اتصالات نامناسب در لوله های پولیکا و چندلایه
و…
اشاره کنیم.
امروزه با وجود دستگاه ها و ابزار های پیشرفته جای هیچ گونه نگرانی در حوزه ی رفع ترکیدگی لوله با دستگاه وجود ندارد و اغلب گارها با پیشرفته ترین تجهیزات انجام میشود که تاثیر دوچندان در سرعت و نحوه ی عملکرد پروژه دارد.

چند سوال متدوال در مورد رفع ترکیدگی لوله با دستگاه

«آیا احتمال خطا در نشت یابی لوله با دستگاه بالا است؟»

اگر این دستگاه موفق به پیدا کردن محل دقیق نشت لوله ی شما نشود می توانید اطمینان داشته باشید که حدکثر با اختلاف ده سانتی، نشت لوله را به درستی تشخیص می دهد.

بیشتر بخوانید
« اهمیت تشخیص درست نشت لوله چقدر بالا است؟»

با توجه به میزان نم و رطوبت حاصل از ترکیدگی لوله ی شما، شاید احتیاج به تعویض تنها چند سانتی متر و یا تمام لوله ی ساختمان باشد. به این دلیل تشخیص درست میزان ترکیدگی برای جلوگیری از تحمیل ضررهای مالی بی مورد به شما بسیار حایز اهمیت است. و ذکر این نکته مهم که با بی اهمیت دیدن ترکیدگی، ممکن علاوه بر دیدن ضررهای مالی و یا حتی جانی، باعث خساردت دیدن دیگران هم بشوید. با آگاه شدن از ترکیدگی، نشت یا سوراخ لوله خود یا همسایه خودتان هر چه زودتر برای ترمیم آن اقدام به عمل بیاورید.

بیشتر بخوانید
«آیا هزینه ی رفع نشت لوله یا نشت یابی با دستگاه بالا است؟»

پس از پیدا کردن نشت لوله و بسته به نوع لوله کشی شما، عمق لوله کشی و میزان تخریب حاصله از نشت، کارشناسان ما می توانند هزینه و قیمت تعمیر و ترمیم نشت شما را به اطلاع تان برسانند. تعیین قیمت و هزینه قبل از در نظر گرفتن تمام جوانب و متغییرها کاری غیرممکن است.

بیشتر بخوانید