رفع ترکیدگی لوله با دستگاه های پیشرفته

خدمات بازسازی ساختمان

رفع ترکیدگی لوله با دستگاه های پیشرفته

رفع ترکیدگی لوله با دستگاه

نم و رطوبت دیوارهای ساختمان شما از بزرگ ترین مشکلاتی است که اماکان وقوع آن برای تمام افراد وجود دارد. همه ی افراد به دنبال راهی برای جلوگیری از ایجاد نم و رطوبت در دیوارهای ساختمان خود هستند.در رفع ترکیدگی لوله با دستگاه ، بهترین کار استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات است. به دلیل رطوبت بالای حمام ها، احتمال نم گرفتن دیوارهای حمام خانه ی شما بسیار بالاست و در ادامه ی این مقاله می خواهیم در مورد روش های جلوگیری از به وجود آمدن نم در دیوارهای ساختمان شما، چگونگی مقابله با آن در صورت وقوع و جلوگیری از رخ دادن دوباره ی این اتفاق صحبت کنیم
اگر از به وجود آمدن نم و رطوبت در محیط خانه ی خود خسته شده اید و به دنبال راه حلی هستید با ما تا ادامه ی این مقاله همراه باشید.

 

دلایل متعدد وقوع نم و رطوبت در ساختمان و روش های پیشگیری

رفع ترکیدگی لوله با دستگاه : امکان وقع نم و رطوبت در تمام اتاق ها و دیوار های منزل شما وجود دارد ولی موردی که بیشتر افراد با آن رو به رو میشوند، ایجاد نم و رطوبت در حمام است. این اتفاق خیلی هم مورد عجبیی نیست وقتی که در نظر بگیرید که دیوار های حمام شما پر از لوله های آب هستند. استفاده از حمام باعث می شود تا فضای حمام شما پر از قطره های آبی که مخلوط در هوا هستند بشوند. همان گونه که مطمئنا دیده اید که چگونه این قطره ها بر روی آینه ی حمام شما می نشینند، میتوانید تصور کنید که این رطوبت با وله ها و دیوار های حمام شما چگونه برخورد خواهند کرد.
البته لازم به ذکر است که اگر ساختمان شما به صورت اصولی ساخته شده باشد و از مواد با کیفت و درجه یک در آن استفاده کرده باشید تا حدود بسیار زیادی می توانید از جانب رطوبت خیال خود را راحت کنید. ولی متاسفانه این اتفاق در کشور ما به ندرت رخ می دهد و کمتر خانه ای است که با مشکل رطوبت دیوار و حمام خود رو به رو نشده باشد.

رفع نم حمام با دستگاه

کاهش رطوبت در ترکیدگی لوله

همان طور که صحبت کردیم در ساختمان ها بیشترین دلیل رخ دادن نم، به رطوبت موجود در آن ها باز می گردد. ممکن است این رطوبت از ترکیدگی لوله ها حاصل شده باشد ولی با کنترل رطوبت در حمام خود می توانید تا حدی به پیشگیری بپردازید. وجود یک پنجره که در هنگام استحام با باز کردن آن رطوبت هوای حمام خود را کاهش دهید می تواند بسیار موثر باشد. در صورت استفاده از فن برای کنترل رطوبت حمام خود و کاهش هوای مرطوب به دو نکته توجه داشته باشید. مطمئن باشید که پره های فن شما تمیز هستند و به بهترین صورت کار می کنند. مدت زمان استفاده استفاده از فن، در حین استحمام و نیم ساعت بعد از آن است. آخرین گزینه برای کاهش رطوبت حمام شما بعد از پنجره و فن استفاده از دستگاه رطوبت گیر است. با توجه به ابعاد حمام خود این دستگاه را که سایز و اندازه های متفاوتی دارد می توانید تهیه کنید.

گرم بودن حمام

هر چه حمام شما گرم تر باشد تقطیر کمتری اتفاق می افتد، رطوبت کمتری وارد هوا می شود و سطوح سرد کمتری برای نشتن در حمام شما وجود دارد. راه حل پیشنهادی برای این مسئله نصب یک شوفاژ کوچک است که اگر برای شما از لحاظ مالی مشکلی نداشته باشد تا حدود بسیار بالایی می تواند از نم گرفتن دیوار های حمام تان جلوگیری به عمل آورد.

خشک کردن سطوح حمام

رفع ترکیدگی لوله با دستگاه : این کار با اینکه چند دقیقه بیشتر وقت شما را نمی گیرد و ممکن است غیرمعقول و عجیب به نظر آید کاملا اثر بخش است. پس از اتمام استحمام خود و وقتی که رطوبت بالای حمام خود را حس می کنید با یک پارچه دیوارها اینه و تمام سطوح را خشک نماید.

رفع نم حمام با دستگاه

مقاوم کردن دیوار های ساختمان در برابر ترکیدگی لوله

استفاده از سرامیک در دیوار های حمام ها به همین مسئله ی جلوگیری از نفوذ رطوبت در دیوارهای ساختمان ها باز می گردد. رنگ کردن دیوارها نی بسیار تاثیر گذار است ولی باید در نظر بگیرید که هنگامی که رنگ دیوارهای شما شروع به پوست پوست شدن می کنند باید از تهویه ی مناسب مطمئن شوید و سپس به رنگ کردن کامل دیوار های خود بپردازید تا با وقوع نم و رطوبت متحمل ضرر مالی ای نشوید.

چگونگی مقابله با نم و رطوبت حمام ها

در تشخیص نم و رطوبت با دستگاه چون این فرآیند به صورت دستی اتفاق نمی افتد احتمال بسیار پایینی برای خطا وجود دارد و از این لحاظ خیال شما باید راحت باشد. البته لازم به ذکر است که این کار کاملا تخصصی می باشد و کار افراد بی تجربه نیست زیرا این موضوع می تواند شما را متحمل ضررهای مالی زیادی کند.

بهترین کار برای شما در هنگام تشخیص نم و رطوبت در حمام، بستن فلکه های آب قبل از رسیدن متخصصان ما برای کمک به شماست. درست است که این رطوبت به وجود آمده در حمام شما ممکن است از گرفتکی لوله نباشد ولی بستن آب از مهم ترین کارهای امنیتی است که شما می توانید انجام دهید. گفته شده که اگر احساس کردید که وسعت فضایی که دچار نم و رطوبت شده خیلی زیاد است حتی بستن کنتور برق هم عاقلانه است، مطمئنا شما تداخل برق و لوله های آب را نمی خواهید.

هزینه ی رفع نشت آب به داخل ساختمان

هزینه ی تعمیر نو و رطوبت شما می تواند بسته به فضایی که احتیاح به تعمیر دارد تغییر کند. گاهی مواقع به تعویض تنها چند سانتی متر احتیاج است و در بعضی مارد چند متر. عمق رطوبت ایجاد شده، نم گرفتن یا نگرفتن لوله ها، به کارگیری سرامیک و موزاییک در تعمیر و استفاده از گچ همگی در تعیین قیمت اثرگذار هستند.

2 پاسخ

  1. سلام وقت شما بخیر . برای رفع ترکیدگی لوله با دستگاه و نشت آب به داخل ساختمان باید چه اقدامی انجام بدیم؟

    1. سلام محسن عزیز. از آنجا که ترکیدگی لوله از اهمیت بالایی برخودار است. باید جریان آب را از کنتور قطع و سریعا با مراکز خدمات ساختمانی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *