علت نم کشیدن سرامیک

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه|تشخیص ترکیدگی لوله

علت نم کشیدن سرامیک

علت نم کشیدن سرامیک : حتما برای شما اتفاق اتفاق افتاده است و یا حداقل در جایی دیده اید که سرامیک دچار نم زدگی و رطوبت شده است. به نظر شما دلیل آن چه میتواند باشد؟ در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم. کاشی و سرامیک امروزه کاربرد بیشتری در ساختمان دارد. مثلاََ در قدیم کف ساختمان را موزاییک می کردند، اما امروزه از سرامیک به جای موزاییک در کف سازی ساختمان استفاده می شود. کاربرد سرامیک در کف سازی هال پذیرایی، کف سازی آشپزخانه و کف سازی سرویس های بهداشتی مثل حمام و توالت است. چه عواملی باعث کنده شدن کاشی های ساختمان می شود؟

خدمات بازسازی ساختمان

همانطور که می دانید بیشتر کاربرد کاشی و سرامیک در فضاهای آبریز ساختمان است، تا به راحتی این فضاها تمیز و مورد شستشو قرار گیرند و همچنین این دو مصالح ضد آب بوده و از نفوذ رطوبت جلوگیری می کنند.

عوامل زیر باعث کنده شدن کاشی های ساختمان می شود:

علت نم کشیدن سرامیک: اولین عاملی که در دوام کاشی و سرامیک تاثیر دارد جنس آن ها است که باید از کاشی و سرامیک درجه یک استفاده شود.دوغاب سیمانی که برای چسباندن کاشی و سرامیک استفاده می شود بسیار تا بسیار مهم است، اگر از سیمان مرغوبی برای دوغاب کاشی استفاده نشود به مرور زمان حالت چسبندگی خود را از دست داده و کاشی ها کنده می شوند.کاشی و مصالح زیر کار مثل آجر، عایق رطوبتی و غیره چند جنس متفاوت است که چسبندگی بین این مصالح به سختی ایجاد می شود.

بهتر است برای چسبندگی بهتر کاشی با مصالح زیر کار توری سیمی کشیده شود.چون کاشی و سرامیک در فضاهای آبریز به کار برده می شوند باید به خوبی درز بین کاشی ها پر شود (با موادی چون دوغاب سیمان سفید). برای این کار اول یک چوب نازک برداشته درز کاشی ها را خالی کرده و بعد با دوغاب سیمان سفید درزها را پر می کنیم.اگر درز کاشی ها به خوبی پر نشود مخصوصاََ در حمام، آب از درزها نفوذ کرده باعث کنده شدن کاشی ها و نم کشیدن دیوار می شود. بعد از پر کردن درزها با دوغاب ماسه سیمان، ۳ تا ۴ روز درز کاشی ها آب پاشی شود تا دوغاب خود را بگیرد و محکم شود.

رفع نم حمام با دستگاه

علت نم کشیدن سرامیک در منازل

امکان دارد در آپارتمان شما یا واحدهای همسایگان شما ترکیدگی لوله اتفاق افتاده باشد و این امر علت ایجاد رطوبت در منزل شما شده باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *