تشخیص ترکیدگی لوله

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

تشخیص ترکیدگی لوله

 

لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان با گذشت زمان فرسوده شده و طول عمر آن کم میشود. یعنی هر وسیله ای پس از گذشت تاریخ مصرف خود دچار فرسودگی و آسیب دیدگی میشوند. اگر به دنبال تشخیص ترکیدگی لوله هستید با ما در ادامه ی این مقاله همراه باشید.

لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان ها معمولا پس از چندین سال نیاز به بازبینی و بررسی دارند. نشت آب به داخل ساختمان همواره باعث ضرر هایی بوده است. این نشتی توانایی آسیب رساندن به دیوارها، کف و سقف بنا را دارد.

با توجه به این که لوله ها و تجهیزات لوله کشی در ساختار درونی ساختمان قرار دارد، پیدا کردن محل ترکیدگی لوله با دستگاه کار دشواری نیست. البته تجربه و تخصص لازم در این امر نقش بسزایی دارد. اما میتوان با مشاهده ی برخی از نشانه ها مانند به گوش رسیدن صدای آب هنگام بستن شیر فلکه اصلی، افزایش مبلغ قبض آب، رویش یک پوشش گیاهی در قسمتی خاص، تغییر رنگ بخشی از دیوار و پف کردن آن، استشمام بوی بد و نامطبوع در قسمتی خاص، فرونشست بخشی از خاک و… به ترکیدگی و نشت آب پی برد.

توانایی در تشخیص ترکیدگی لوله

شاید به نظر شما تشخیص ترکیدگی لوله و محل دقیق آن یک استراتژی آسان به نظر بیاید. اما محل ترکیدگی باید آن قدر دقیق شناسایی شود تا از صرف هزینه و زمان اضافی جلوگیری گردد. بله کارشناسان متخصص این کار با تکیه بر توانایی و تجربه ی خود سعی میکنند در کنترین زمان و کمترین تخریب به بهترین کیفیت دست یابند.

خدمات بازسازی ساختمان

نحوه ی تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

پس از بررسی نشانه هایی که در بالا به آن اشاره کردیم، نقطه دقیق به وسیله ی جدیدترین دستگاه های روز دنیا به دست می آید و محل مورد نظر شکافته شده و تغییرات لازم اعمال میگردد. در بعضی مواقع نشتی آب و فاضلاب فقط از ساختمان شما نیست بلکه ساختمان های مجاور شما سبب نشت آب و فاضلاب به بنای شما شده است. در هر دو صورت باید هرچه زودتر مشکل برطرف شود تا از گسترش ابعاد آن جلوگیری شود.

نشتی لوله شوفاژ

در بعضی مواقع نشت آب از لوله های شوفاژ باعث بروز مشکلاتی میگردد. تشخیص ترکیدگی لوله شامل لوله شوفاژ نیز میشود که میتواند دلایل مختلفی داشته باشد که به آن اشاره خواهیم کرد:

  • به کارگیری لوله های نامناسب و بی کیفیت
  • عدم بکارگیری از لوله های پلاستیکی
  • استفاده از اتصالات بی کیفیت و از بین رفتن آن بر اثر انقباض و انبساط

هزینه ی ترکیدگی لوله با دستگاه

ترکیدگی لوله با دستگاه و اتفاقات ناشی از آن میتواند همه برنامه های زندگی ما را مختل کند. اما به طول کشیدن آن بر این وضعیت اثر بیشتری میگذارد و باید هر چه زودتر آن را برطرف نمایید. در واقع هر چه زودتر به آن پیی ببرید هزینه و زمان کمتری در رفع آن صرف خواهید کرد.‌ تیم تخصصی خدمات پارسیان با سالها فعالیت مستمر و درخشان در زمینه خدمات ساختمانی و همچنین با ارائه خدمات با مناسب ترین قیمت آماده ی خدمت رسانی به هم وطنان عزیز میباشد.

لوله کشی ساختمان

شیوه های خانگی در تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

روش های خانگی شاید در موارد جزئی مشکل ترکیدگی لوله را رفع نماید. اما در موارد حاد، در بیشتر مواقع باعث پیچیده تر شدن اوضاع خواهد شد. بنابراین توصیه ی شرکت تخصصی خدمات پارسیان به همشهریان عزیز این است که با مشاهده ی نشانه های نشتی آب سریعا با کارشناسان متخخص این امر تماس گرفته و آنان را مطلع سازند.

دستگاه های پیشرفته در تشخیص ترکیدگی لوله

با پیشرفت تکنولوژی کارهای خدمات ساختمانی نیز بهتر و سریع تر انجام میشود. اما این دستگاه ها از الگوریتم های پیچیده ای استفاده میکنند و افراد عادی توانایی کار کردن آن را ندارند. یکی از این دستگاه ها مادون قرمز نام دارد. این دستگاه از قابلیت تشخیص ترکیدگی لوله بدون تخریب بهره میبرد. با امواجی که مادون قرمز از خود ارسال و سپس دریافت میکند، محل ترکیدگی به راحتی قابل شناسایی میباشد و نیازی به تخریب قسمت های مختلف نمیباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *