دستگاه تشخیص نشتی لوله آب

دستگاه تشخیص نشتی لوله آب

دستگاه تشخیص نشتی لوله آب

دستگاه تشخیص نشتی لوله آب

لوله کشی ها از بخش های با اهمیت در ساختمان ها هستند که بروز مشکل در عملکرد آنها میتواند زندگی ما را تحت تاثیر قرار دهد. نشت لوله ها به وسیله ی دستگاه تشخیص نشتی لوله آب به راحتی قابل شناسایی است. با خدمات پارسیان خیال شما بابت زمان و هزینه ی خدمات ساختمانی راحت خواهد بود. چرا که ما به خدمات ساختمانی به عنوان یک تخصص نگاه میکنیم و از پرسنلی مجرب و بع روز استفاده میکنیم.
تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه از پرکاربردترین روش ها در یافتن محل ترکیدگی به شمار می آید.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

دلیل ترکیدگی لوله و تشخیص آن

ترکیدگی لوله های آب و فاضلاب اتفاقی ناخوشایندی است که همه ی اعضای خانواده به نوعی با آن درگیر میشوند. اما این ترکیدگی دلایل مختلفی میتواند داشته باشد. پوسیدگی و اتمام طول عمر لوله ها در گذر زمان دلیل اصلی ترکیدگی محسوب میشود. هر چند سال یک بار باید شرایط لوله کشی ساختمان ها بررسی شوند تا از عوارض احتمالی آن ها جلوگیری شود. در فصول سرد سال که امکان یخ زدگی لوله ها به شدت بالاست، احتمال ترکیدگی لوله ها نیز وجود دارد. برای جلوگیری از این مشکل میتوانید تمامی لوله ها را با عایق بپوشانید. در ترکیدگی لوله ها دستگاه تشخیص نشتی آب نقش بسزایی دارد. این دستگاه ها باعث میشود که شما زمان و هزینه ی کمتری صرفه این کار نمایید.

  • دلایل دیگری در ترکیدگی لوله ها
  • ضربه و آسیب دیدن لوله ها
  • مسیر اشتباه در تعیین محل قرارگیری لوله هابه کارگیری لوله های نامناسب و بی کیفیت
  • عدم استفاده درست از تجهیزات لوله بازکنی هنگام گرفتگی آنها

خدمات بازسازی ساختمان

یافتن محل دقیق ترکیدگی لوله ها

با دستگاه تشخیص نشتی آب نقطه ی نشتی آب به آسانی قابل شناسایی است. البته کار با این دستگاه ها و امکانات نیاز به تجربه کافی در زمینه خدمات ساختمانی دارد. بعضی از روش های خانگی مثل وجود نم و رطوبت در قسمتی از دیوارها، صدای چکه کردن آب از بخشی خاص، افزایش آب بها، افت فشار آب به صورت ناگهانی در تشخیص ترکیدگی لوله موثر است.
در صورتی که لوله کشی ها با روش توکار در ساختمان استفاده شده باشد، نشت آب دیرتر و با پدید آمدن کپک و قارچ بر روی دیوارها نمایان میشود. همچنین اگر از طبقات پایین تر آب چکه میکند نشانه ی دقیقی بر ترکیدگی لوله هاست.

گاهی اوقات ممکن است بیشتر نشانه های ذکر شده در ساختمان شما دیده نشود اما وجود نم و رطوبت در دیوارها را مشاهده میکنید. در این مواقع میتوان به نشت آب از طریق ساختمان های مجاور شک کرد. بررسی دقیق آن‌ نیاز به دستگاه تشخیص نشت آب دارد تا از تخریب جلوگیری شود.

با وجود لوله های مختلف در کف ساختمان ها، در صورتی که لوله های این قسمت ها دچار ترکیدگی شوند، خود را با لقی کاشی ها و سرامیک ها نشان میدهند.

در صورتی که تمام شیرآلات ساختمان بسته باشد ولی باز هم کنتور شما شروع به شمارش میباشد، همچنین مبلغ قبض آب شما نسبت به دوره های گذشته افزایش چشم گیری داشته است، امکان وجود ترکیدگی در ساختمان شما وجود دارد.

اما روش های خانگی در تشخیص ترکیدگی لوله ها کافی است؟

تشخیص ترکیدگی لوله ها میتواند به وسیله ی دستگاه تشخیص نشتی لوله آب صورت انجام گیرد. به طوری که روش های خانگی چندان نقشی در تشخیص محل ترکیدگی نداشته باشد. در شیوه های قدیمی بر حسب حدس و گمان هایی که میزدند نقطه ای که به آن مشکوک بودند را میشکافتند. اما چون بر حسب اتفاق این امر صورت میگرفت درصد خطا به شدت بالا میرفت. اما با آمدن دستگاه های به روز و پیشرفته دیگر نیاز به تخریب نقاط بیهوده نیست. چرا که با این روش از ضرر و زیان های مختلف که متوجه طرفین بوده پیشگیری میگردد.

خدمات بازسازی ساختمان

دستگاه صوتی تشخیص ترکیدگی لوله

یکی از دستگاه تشخیص نشتی لوله آب دستگاه صوتی است. این دستگاه با امواج صوتی که در حرکت آب وجود دارد محل دقیق ترکیدگی و نشت آب را نشان میدهد. دقت این دستگاه ها آن قدر بالاست که قابلیت یافتن کوچکترین و ریزترین منفذها در لوله ها را دارد. دستگاه های صوتی توانایی تشخیص ترکیدگی تا عمق ۴۰ سانتی متر را داراست.

قسمت های مختلف در ترکیدگی لوله

نشت آب و محل ترکیدگی میتواند در بخش های مختلفی از ساختمان پدید آید. بخش هایی مانند سینک ظرف شویی، سقف ها، کف ها، دیوارها، سرویس بهداشتی، حمام و … از مهم ترین نقاط در محل ترکیدگی لوله ها به حساب می آیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *