رفع ترکیدگی لوله فاضلاب

رفع ترکیدکی لوله فاضلاب

رفع ترکیدگی لوله فاضلاب

رفع ترکیدگی لوله فاضلاب

اگر ساختمان شما نشانه هایی از ترکیدگی لوله مانند فاضلاب دارد برای رفع ترکیدگی لوله فاضلاب به کارشناسان متخصص نیاز دارید تا این مشکل را سریعا برطرف نماید.

رفع نم لوله و تشخیص ترکیدگی

رفع ترکیدکی بدون تخریب

شکستگی و نشتی لوله ها از جمله حوادثی است که زندگی تمامی اعضاء خانواده را تحت شعاع قرار میدهد. از آن مهم تر خسارات جدی به ساختمان شما و چه بسا ساختمان های مجاور شما است. دلایل متعددی وجود دارد که میتواند عامل این وضع موجود باشد. اگر هر چه زودتر اقدام به تشخیص محل ترکیدگی لوله کنید، هزینه و زمان کمتری صرف این موضوع خواهید کرد. لوله های فاضلاب از اصلی ترین محل های بروز ترکیدگی لوله محسوب میشود که خود را با علائمی نشان میدهند. در ادامه به علائم و راه حل های رفع ترکیدگی لوله فاضلاب اشاره خواهیم کرد.

میتوان گفت اولین نشانه ای که از ترکیدگی لوله نمایان میشود و دلیل محکمی به حساب می آید، وجود نم و رطوبت در قسمتی از دیوار، سقف و کف ساختمان است. اگر آب به طور مقطعی نشت میکند و هر از چند گاهی شاهد نم و رطوبت هستید، دلیل آن احتمالا نشت لوله فاضلاب است. اما در صورتی که آب بدون قطعی و همیشه نشت میکند علت در لوله کشی ساختمان است.

بیشتر افراد به ترکیدگی لوله ساختمان به چشم یک کابوس مینگرند. آنها هنگام بروز این حادثه فکر میکنند که کل و یا حداقل بخش عظیمی از ساختمان تخریب میگردد. در صورتیکه این کار در گذشته رخ میداد و امروزه با پیشرفت تکنولوژی و پیدایش دستگاه های مدرن دیگر نیازی به تخریب وسیع ساختمان نیست.

رفع ترکیدکی لوله فاضلاب با دستگاه

همان طور که گفتیم اگر شما هر چه زودتر به تشخیص ترکیدگی لوله برسید کار برای دو طرف آسان تر خواهد بود. سرعت در انجام این کار فقط نیازمند دستگاه های جدید و مدرن میباشد. در ادامه به بررسی بعضی از این دستگاه ها میپردازیم:

تشخیص محل ترکیدگی به وسیله فلاش تانک

در این دستگاه با ریختن چند قطره جوهر در مخزن که آب مخزن را رنگی میکند، محل رطوبت و نم زدگی را ارزیابی مینمایید. اگر محل مورد نظر رنگی شده باشد، نقطه موردنظر همان محل ترکیدگی خواهد بود.

تعیین محل ترکیدگی با دستگاه نشت یاب

این دستگاه قدرت تشخیص صدای نشت آب را دارد. طوری که بر روی کف قرار میگیرد نقطه ی ترکیدگی لوله را تشخیص میدهد. صدا به جنس لوله و محل برقراری آن بستگی دارد. در هنگام استفاده از نیاز به تخریب گسترده نمیباشد.

روش تشخیص در رفع ترکیدگی لوله فاضلاب

در صورتی که نشت آب از لوله های فاضلاب صورت گیرد، نگرانی اعضای خانواده دو چندان میشود. چرا که آب فاضلاب نسبت به آب لوله کشی آلوده است.

بعضی از روش های خانگی نیز در تشخیص ترکیدگی لوله موثر هستند. معمولا اغلب ترکیدگی ها در سرویس بهداشتی و حمام رخ میدهد. چرا که بیشتر لوله های فاضلاب از زیر این قسمت ها به اضافه ی آشپزخانه عبور میکنند.
همچنین میتوانید از اطرافیان بخواهید در مسیر لوله فاضلاب آب بریزند. در صورتی که پس از ریختن آب از محل موردنظر نشتی داشتید، نقطه مورد نظر را پیدا کرده اید.

عوامل موثر در ترکیدگی لوله فاضلاب

نکات مختلفی در این امر تاثیرگذار هستند که ما در اینجا به بخشی از آن اشاره خواهیم کرد:

  • فشار بسیار بالا در لوله های فاضلاب
  • ضربه های ناگهانی به لوله های فاضلاب
  • فرسوده شدن لوله ها در مدت زمان طولانی
  • عدم نصب صحیح و مسیریابی غلط
  • و…

برای رفع ترکیدگی لوله فاضلاب میتوانید با شرکت تخصصی خدمات ساختمانی پارسیان تماس بگیرید تا کارشناسان ما در کمترین زمان ممکن مشکل شما را رفع کنند. لازم به ذکر است کلیه خدمات اعم از تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه، رفع نم حمام با دستگاه، رفع ترکیدگی لوله با دستگاه، خدمات ساختمانی و… با مناسب ترین قیمت به همشهریان عزیز ارائه میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *